1/1

Ricarda Huch,  Ricarda Huch,
Auf Bergeshöhe  Sur monta alto

tradukita de Manfred Retzlaff

Überm Staub und Lärm der Gassen, Wind und Wolken zugesellt, Fühl ich tröstend mich umfassen Eine makellose Welt.

Kien homa bru’ ne venas, mi sub la ĉiel-senfin’ sentas, ke konsole tenas senmakula mondo min.

Seine Flügel senkt mein Sehnen, Alle Wünsche gehen zur Ruh, Und die Quelle meiner Tränen Schließt sich sacht von selber zu.

Iĝas for sopiro, ĉia dezirado lasa min, kaj la font’ de ploro mia tute simple fermas sin.^{2}

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17).

Arg-757-1520 (2013-01-04 18:54:02)

La poemo troviĝas interalie en http: // www. setsu. de/ leaf/ lyriker/ huch. html . Siehe auch: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_Huch .

Traduko de la Germana poemo “Auf Bergeshöhe” de Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-06-05.

MR-097-1 / Arg-757-1521 (2013-01-04 18:52:59)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_Huch .

http://www.poezio.net/version?poem-id=757&version-id=1520,1521

2aŭ:

Iĝas for sopiro, ĉiaj kordeziroj lasas min, kaj la font’ de larmoj miaj tute simple fermas sin.