1/1

Ricarda Huch,

Lunleviĝo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ombras ĉie, vualite venas jen la lun’ malfor; al ĝi fluas malkaŝite, kio estas en la kor’. La mar-ondojn ĝi altigas, ilin levas elprofunde, miajn larmojn ĝi ŝveligas el-okule kaj inunde.

Traduko de la Germana poemo “Mondaufgang” de Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-05-29.

MR-098-1 / Arg-758-1523 (2013-01-05 08:54:22)

http://www.poezio.net/version?poem-id=758&version-id=,1523