1/1

Alexander Puschkin,  Alexander Puschkin, Alexander Puschkin,
Ex ungue leonem  Ex unue leonem Ex ungue leonem

tradukita de Martin Remané tradukita de Manfred Retzlaff

Ich spuckte neulich ein paar Verse

aus Und gab sie ohne Unterschrift her-

aus; Dem Zeitungsschuft, der sie dann

kritisierte Und sein Geschmier wie ich auch

nicht signierte, Ihm nutzte seine Jahrmarkts-

Narretei Nicht mehr als mir die Heimlichtue-

rei. Wie er erkannte gleich des Löwen

Krallen, Sind mir des Esels Ohren aufgefal-

len.

Elsputis foje kelkajn ver-

sojn mi Kaj sen subskribo donis

tiujn ĉi Al gazetulo ilin kritikan-

ta, Skribaĵon sian ankaŭ ne

signanta. Utilis mia ŝmiraĉaĵ’ al li Ne pli ol mia sekretad’ al

mi. Ekkonis li leon-ungegojn

miajn Kaj same mi azenorelojn liajn.

Недавно я стихами как-то

свистнул И выдал их без подписи моей; Журнальный шут о них статейку тиснул,

Без подписи ж пустив ее,

злодей. Но что ж? Ни мне, ни площадному шуту

Не удалось прикрыть своих

проказ: Он по когтям узнал меня в

минуту, Я по ушам узнал его как раз.

Traduko de la Rusa poemo “Ex ungue leonem” de Alexander Puschkin (∗1799-05-26 – †1837-01-29) en la Germanan de Martin Remané.

Arg-762-1531 (2013-01-06 12:24:53)

Siehe auch: http: // lyrikzeitung. com/ tag/ martin-remane/ .

Traduko de la Rusa poemo “Ex ungue leonem” de Alexander Puschkin (∗1799-05-26 – †1837-01-29) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-151-1 / Arg-762-1530 (2013-01-06 13:36:41)

Mi, Manfred Retzlaff, verkis tiun ĉi esperantigon laŭ germanigo farita de Martin Remané. Pri la poeto vidu la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Aleksandr_ Pu% C5% 9Dkin .

Verkinto de tiu ĉi Rusa poemo estas Alexander Puschkin (∗1799-05-26 – †1837-01-29).

Arg-762-1529 (2013-01-06 13:32:32)

Vidu: http: // feb-web. ru/ feben/ pushkin/ texts/ push17/ vol02/ y21-394-. htm kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Alexander_ Sergejewitsch_Puschkin .

http://www.poezio.net/version?poem-id=762&version-id=1531,1530,1529