1/1

Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
Hirundoj  Schwalben

tradukita de Manfredo Ratislavo

Jen hirundoj travespere, ore en sunbril’ lumantaj drivas kurbe enaere, jen mallaŭte sin vokantaj - .

Schwalben, durch den Abend treibend leise rufend hin und wieder kurze rasche Bogen schreibend, goldne Schimmer im Gefieder - .

Montrus mi al vi iliajn dorsojn, kiuj ruĝe brilas, ravus tiu danco niajn sentojn, ĉar ĝi di-similas.

Oh, wie möcht ich sie dir zeigen,

diese sonnenroten Rücken! Und der göttergleiche Reigen müßte dich wie mich entzücken.

Traduko de la Germana poemo “Schwalben” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-

31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1996-05-03.

Arg-76-149 (2004-01-06 16:01:24)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31).

MR-781-1c / Arg-76-148 (2003-11-02 09:04:18)

http://www.poezio.net/version?poem-id=76&version-id=149,148