1/1

Gerda Illerhues,

Vespera krepusko

tradukita de Manfred Retzlaff

Vespera krepusko – Sinkas la sun’. Ombrojn ludantajn vidas mi nun.

Vespera krepusko – Susuras la vent’, fora ekrido en la silent’.

Vespera krepusko – Aŭdiĝis jen kri’, turmenta hastado, jam pasis nun ĝi.

Vespera krepusko – Eklumas la klar’,^{3} dum noktoproksimo, de la stelar’.

Vespera krepusko – Tempo de l’ ben’, estonto tre foras kaj la maten’.

Vespera krepusko – ripoz’ ĉie ĉi,^{4} paca trankvilo elmane de Di’.

Traduko de la Germana poemo “Abenddämmern” de Gerda Illerhues (∗1930) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2001-05-29.

MR-351-1b / Arg-771-1548 (2013-01-16 18:18:18)

http://www.poezio.net/version?poem-id=771&version-id=1548

3aŭ:

Eklumas en klar’, dum nokt’ proksimiĝas, jen la stelar’.

4aŭ senrime:

ripozas la land’, paca trankvilo el Dia man’.