1/1

N. N. 51,  N. N. 51,

Es rauscht dort die Haitabuer Förde Susuras jen la Hajtabua fjordo

tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Es rauscht dort die Haitabuer Förde, Sie singt ein Lied von den Wikingern, Von Schiffen, die an dieses Ufer gebracht haben Wertvolle Waren aus dem Süden, sogar aus Persien.

Susuras jen la Hajtabua fjordo, Pri la vikingoj kantas kanton ĝi, Pri ŝipoj alportintaj al ĉi bordo Valorajn varojn el la sud’, eĉ el Persi’!

Es ist eine Glocke zu hören, Klingend durch die Stille. Über dem Wasser ertönt ein Möwenschrei in der Ferne. Schleswig, sei mir gegrüßt!

Aŭdiĝas sonorilo

Sonore tra l’ trankvilo.

Surakve fore sonas mevo-kri’ – Ŝlesvigo, salutata estu vi!

Traduko de la Germana poemo “Es rauscht die Schlei” de N. N. 51 en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-791-1775 (2013-05-22 22:40:02)

Wörtliche Rückkübersetzung der Esperanto-Übertragung.

Traduko de la Germana poemo “Es rauscht die Schlei” de N. N. 51 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2002-05.

MR-390-1 / Arg-791-1585 (2013-05-22 20:02:27)

http://www.poezio.net/version?poem-id=791&version-id=1775,1585