1/1

Johannes R. Becher,  Johannes R. Becher,
Weihnacht  Kristnasko

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Ekfloras nun en blanka vest’ la vintro en branĉaro. Solece frostas birdo-nest’, la sonorilojn la krist-fest’ sonigas tra l’ flokaro.

La spac’ sin klinas super ni, kaj ankaŭ ni kliniĝas. Jen nova stel’ ĉe la abi’. Infan-sonĝece brilas ĝi, elbranĉe ĝi vidiĝas.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johannes R. Becher (∗1891-05-22 – †1958-10-11).

Arg-794-1589 (2013-01-22 22:26:33)

Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Johannes_R. _Becher . La poemo troviĝas ankaŭ en http: // www. christmas4fun. de/ dichter. htm .

Traduko de la Germana poemo “Weihnacht” de Johannes R. Becher (∗1891-05-22 – †1958-10-11) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2002-12-02.

MR-393-2 / Arg-794-1590 (2013-01-22 22:14:02)

http://www.poezio.net/version?poem-id=794&version-id=1589,1590