1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Al la forulino

tradukita de Lorenz Urbano

Ĉu perdis mi vin, belulino? Ĉu via fuĝo — mia sort’? Ankoraŭ sonas laŭ rutino En la oreloj ĉiu vort’.

Kaj kiel al ĉiel’ matene Rigardas vane la migrant’, Se alte tra l’ aer’ serene Eksonas la alaŭda kant’:

Mi same ĉien en la landoj Rigardas ofte kun pasi’; Vin vokas ĉiuj miaj kantoj: Revenu, amatin’, al mi!

Traduko de la Germana poemo “An die Entfernte” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Lorenz Urbano (civila nomo: Heinrich Lorenz, ∗1902 – †1980).

MR-518-1a / Arg-845-1703 (2013-02-27 10:35:38)

Pri la tradukinto vidu la retejon . Lia civila nomo estis “Heinrich Lorenz”, li vivis de 1902 ĝis 1980.

http://www.poezio.net/version?poem-id=845&version-id=1703