1/1

Lorenzo da Ponte,  Lorenzo da Ponte,
Arie des Fernando  Ario de Ferrando

tradukita de N. N. 60

Der Odem der Liebe Erfrischet die Seele, Ein Balsam so wonnig, So schmeichelnd und weich.

Un’aura amorosa del nostro tesoro un dolce ristoro al cor porgerà;

Wer Liebe genießet, Und treu sie erfindet, Begehret nichts weiter, Ist selig und reich! al cor che, nutrito da speme, da amore, di un’esca migliore bisogno non ha.

Traduko de la itala poemo “Ario de Ferrando” de Lorenzo da Ponte en la Germanan de N. N. 60.

Arg-847-1710 (2013-02-28 15:43:49)

Tiu ĉi germanigo troveblas en la retejo http: // www. opera-guide. ch/ libretto. php? id= 252&uilang= de&lang= de , sur la paĝo 16.

Verkinto de tiu ĉi itala poemo estas Lorenzo da Ponte.

Arg-847-1707 (2013-02-28 12:30:54)

Origina itala-lingva teksto verkita de Lorenzo da Ponte, 10.03.1749 - 17.08.1838 por la opero �Cosi fan tutte“ de Wolfgang Amadeus Mozart. Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tekston en http: // www. librettidopera. it/ cotutte/ cotutte. html . Pri la opero �Cosi fan tutte“ vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ CosГ�_fan_tutte .

http://www.poezio.net/version?poem-id=847&version-id=,1710,1707