1/1

Augustin Wibbelt,

Maj-mateno

tradukita de Manfred Retzlaff

Eksaltas de l’ ter-nesto la Alaŭd’, leviĝas ĝi Kantante al ĉiela blu’: “Vekiĝis mi!”

Per ora man’ forigas la Nebulo-fumon Sun’, Rektigas sin la arboj kaj La etaj floroj nun.

Traduko de la Basgermana poemo “Maienmuorgen” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2011-12-29.

MR-539-1 / Arg-854-1721 (2013-03-01 22:06:04)

Esperantigita 2011-12-29 laŭ la origina bas-germana teksto de Manfredo Ratislavo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=854&version-id=1721