1/1

Augustin Wibbelt,

La lastaj rozoj

Dao fällt en Blatt von’n Baum. Kin Lüftken hät sick reihet. In’n hellen Sunnenschien De rauden Rausen glaihet.

De Welt is no so schön, Denk nich to viell an muorgen! Wat kummne sall, dat kümp, Drüm mak die kinne Suorgen!

Dao fällt en Blatt von’n Baum! Se Sunn, de sinkt in’n Westen. De Rausen dao an’n Strunk - Es sind de allerlesten.

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-855-1723 (2013-03-03 14:35:17)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en

http://www.poezio.net/version?poem-id=855&version-id=1723