1/1

Hermann Schmidt,

Hat uur hārefst

Uastenwinj wesket aur weeter en wul’, Sjungt döör di raiter sa iir en sa kuul, Aanket fan storem, fan wunter en sne, Diisig di locht en sa jemsk en sa gre.

Swaar dit da lastet üp hart en üp siil, Nönt es muar makelk tö ruu en tö wiil. En dach tair en läängen sa wilj en sa wial Ark hārefst mi ruuluas tö uasterkant dial.

Verkinto de tiu ĉi Frisa poemo estas Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10).

Arg-87-174 (2003-12-15 20:38:12)

Die Veröffentlichung des Gedichtes in dieser Internetzdatenbank erfolgt mit freundlicher Genehmigung von Frau Ose Cohnen, Hebbelweg 3, D-25980 Westerland/Sylt, der Tochter des Verfassers Hermann Schmidt. Frau Ose Cohnen hat mir, Manfred Retzlaff, diese Genehmigung fernmündlich am 15. Dezember 2003 erteilt.

http://www.poezio.net/version?poem-id=87&version-id=,174