1/1

Friedrich Schiller,  Friedrich Schiller,
Das Distichon  La distiko

tradukita de Manfred Retzlaff

Im Hexameter steigt des Springquells flüssige

Säule, Im Pentameter drauf fällt sie melodisch herab.

En heksametro sin levas la flua kolon’ de l’ fon-

tano, En pentametro jen falas ĝi laŭ melodi’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805).

Arg-891-1773 (2013-04-28 15:49:29)

Traduko de la Germana poemo “Das Distichon” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-04-28.

Arg-891-1774 (2013-04-28 16:30:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=891&version-id=,1773,1774