1/1

Friedrich Schiller,

La distiko

tradukita de Manfred Retzlaff En heksametro sin levas la flua kolon’ de l’ fontano, En pentametro jen falas ĝi laŭ melodi’.

Traduko de la Germana poemo “Das Distichon” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-04-28. Arg-891-1774 (2013-04-28 16:30:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=891&version-id=1774