1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Vorfrühling  Antaŭprintemp’ Antaŭprintempo

tradukita de Manfred Retzlaff tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Manfred Retzlaff

Hinter einer halbverfallnen Mauer blüht ein Pflaumenbaum trotz

nächtlichem Frost. Es ist von ferne zu sehen, dass es

kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft weht heran.

Jen floras post duonfalinta

mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ

nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas

neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-

odor’.

Malantaŭ muro preskaŭ dis-

falinta prun-arbo floras malgraŭ

nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas

neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-

odoro.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche  Rückübersetzung  der

Esperanto-Fassung.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=1878,2186,1798