1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Vorfrühling  Antaŭprintemp’
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfredo Ratislavo

Hinter einer halbverfallnen Mauer blüht ein Pflaumenbaum trotz nächtlichem Frost. Es ist von ferne zu sehen, dass es kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft weht heran.

Jen floras post duonfalinta mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odor’.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche Rückübersetzung der Esperanto-Fassung.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=1878,2186