1/1

Manfred Hausmann,

Du flutoj

tradukita de Manfred Retzlaff

Tra la bon-odor’ vespera sonas fore fluto-kant’. Volas el saliko-branĉo ankaŭ fari fluton mi.

Nokte la ennestaj birdoj aŭdos, kiel inter si^{2} la du flutoj respondadas, kiel merloj en April’.

Traduko de la Germana poemo “Zwei Flöten” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-07-09.

Arg-904-1804 (2013-07-09 11:56:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=904&version-id=,1804

2aŭ:

aŭdos tiam la du flutojn, kiuj inter si respondas kiel merloj en April’.