1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Blühender Zweig  Floranta branĉo

tradukita de Manfred Retzlaff

Der Pfirsichbaum hat sich mit Duft und Licht ge-

schmückt. Ein jeder Zweig ist atemlos in sich beglückt.

La persikuj’ per lumo kaj odoro sin ornamis. Ĉiu branĉ’ feliĉas nun sen fin’.

Zehntausend Blüten schimmern weit und breit im Land. Und mich von allen wählst du mit gelinder Hand.

Sennombraj florkalikoj floras ĉie ĉi. Kaj min per via milda man’ elektis vi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-910-1815 (2014-04-07 17:44:47)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Tau-Yä Traduko de la Germana poemo “Blühender Zweig” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-910-1816 (2013-07-22 15:56:32)

http://www.poezio.net/version?poem-id=910&version-id=,1815,1816