1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Fēngqiáo Yè Pō  Ĉe la acera ponto
tradukita de Jì Zhāng  tradukita de Manfred Retzlaff

Yuè luò wū tí shuāng mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì chóumián. Gūsū chéng wài hán shānsì, yèbàn zhōng shēng dào kèchuán.

Nebulo nokte elspiriĝas nun kaj krepuskiĝas la duona lun’.

Ĉe l’ bord’ flagrantan fajron vidas mi, lumigas la ĉirkaŭon tiu ĉi.

Ne dormas mi. Kornikoj krias jen. De l’ meza nokto baldaŭ la alven’.

De roka monaĥejo zumas sonoril’, kaj poste ree regas nokt-trankvil’.

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en ĉina de Jì Zhāng .

Arg-911-1819 (2013-08-19 12:33:18)

Vidu ankaŭ: http: // eastasiastudent. net/ china/ wenyan/ zhang-ji-maple-bridge/ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-911-1818 (2013-07-26 20:55:43)

Vidu ankaŭ: http: // www. google. com/ images? oe= utf 8&q= Mooring+ at+ night+ near+ the+ maple+ brid e&hl= de&sa= X&oi= image_result_group&ei= Xa_yUd2_NufX4ASG1YDoAg&ved= 0CC0QsAQ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=1819,1818