1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Fēngqiáo Yè Pō  Maple Bridge Night Mooring
tradukita de Jì Zhāng  tradukita de Hugh Grigg

Yuè luò wū tí shuāng mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì chóumián. Gūsū chéng wài hán shānsì, yèbàn zhōng shēng dào

kèchuán.

The moon descends, crows caw, frostiness fills the sky; riverside maples, fishermen’s lights, facing me in my worried

sleep. Ouside Gusu city lies Cold Mountain Temple; at midnight, the sound of bells reaches the ferries.

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en ĉina de Jì Zhāng .

Arg-911-1819 (2013-08-19 12:33:18)

Vidu  ankaŭ:  http:

// eastasiastudent. net/ china/ wenyan/ zhang-ji-maple-bridge/ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de Hugh Grigg.

Arg-911-1823 (2013-07-27 09:27:49)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eastasiastudent. net/ about/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=1819,1823