1/1

Vincenz Hundhausen,  Vincenz Hundhausen,

Auf eine schöne Frau im kaiserlichen Garten Je bela virino en la imperiestra ĝardeno

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Vincenz Hundhausen (∗1878-12-15 – †1955-05-18).

Arg-916-1834 (2013-08-19 10:23:08)

Tiu ĉi poemo estas verkita de la germana poeto Vincenz Hundhausen lau poemo origine verkita de la ĉina poeto Li Tai Bo, laŭ la latina ĉina pinyin-skribo: Lǐ Bái). Pri tiu vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . Pri Vincenz Hundhausen vidu la vikipedia-

jn  retejojn  http: // de. wikipedia. org/
wiki/ Vincenz_Hundhausen  kaj  http:

// www. hundhausen. org/ index. php option= com_content&view= article&id= 56&Itemid= 72 .

Traduko de la Germana poemo “Auf eine schöne Frau im kaiserlichen Garten” de Vincenz Hundhausen (∗1878-12-15 – †1955-05-18) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-08.

Arg-916-1835 (2013-08-19 10:18:02)

http://www.poezio.net/version?poem-id=916&version-id=1834,1835