1/1

Manfred Hausmann,

Liuta kanto

tradukita de Manfred Retzlaff

Se vi la kordojn de l’ liut’ svingigas, kortuŝas tio min. Pri venta melodi’ ĝi memorigas en la glaci-branĉar’ de pin’.

La kanton kun tristecoj oldaj siaj, ĝin ege amas mi. La homoj de la nunaj tempoj niaj ne plu komprenas tiun ĉi.

Traduko de la Germana poemo “Lautenlied” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-919-1841 (2013-08-23 19:46:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=919&version-id=1841