1/1

Christian Morgenstern,

La luno

tradukita de Richard Schulz

Ne estas luna ŝanĝ’ kaprico, Ĝi ŝanĝas nome pro ofico.

Kaj dilatante kaj cedante prezenti sin laŭ-Esperante.

Formante D-on kaj C-on formante, kaj tiel ĉiun tuj helpante.

Farante tion, la trabanto deklaras sin por Esperanto.

Traduko de la Germana poemo “Der Trabant” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-924-1856 (2014-09-06 08:53:44)

La origina germana teksto de la poemo legeblas en http: // commons. wikimedia. org/ wiki/ File: Galgenlieder_061. jpg . Tie estas videblaj la per malnova germana manskribo skribitaj literoj “a” kaj “z”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=924&version-id=1856