1/1

Manfred Hausmann,

Home sickness

tradukita de N. N. 68

You also come from my home town, You must know all the home town news. At dawn, before the silken window, Is it too cold for plum blossom to show?

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de N. N. 68.

Arg-925-1851 (2013-08-30 21:18:45)

Tiu ĉi angligo troviĝas en http: // www. chinese-poems. com/ plum. html . Tie estas indikita ankaŭ la origina ĉina-lingva versio de la poemo en ĉinaj literoj kaj en la latins pinjin-transskribo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=,1851