1/1

Manfred Hausmann,

Hejmsopiro

tradukita de Manfred Retzlaff

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-925-1850 (2013-08-30 19:28:01)

Vidu ankaŭ: http: // www. chinese-poems. com/ wang. html . La origina versio de la poemo troviĝas en http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=1850