1/1

Wéi Wáng ,

Hejmsopiro

tradukita de Manfred Retzlaff

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-08-29.

Arg-926-1854 (2013-08-30 19:41:07)

Mi, Manfred Retzlaff, tradukis tiun ĉi ĉinan poemon laŭ la Germanigo farita de la germana poeto Manfred Hausmann.

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=1854