1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Alter Schlossgarten  Malnova kastelĝardeno
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Auf den Treppen Gras dort. Ein Ahorn neigt sich zu der Erde, kein Mensch in einer leeren Halle.

Sur la ŝtuparoj greso jen.

Acer’ sin klinas al la ter’, neniu homo en malplena hal’.

Zu sehen ist dort ein großer Mond, Er hebt sich empor. Niemand steht dort nun und sieht ihn.

Videblas tie granda lun’, ĝi supren levas sin. Neniu staras tie nun kaj vidas ĝin.

Traduko de la Germana poemo “Alter Schlossgarten” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2012-12-07.

Arg-931-1899 (2013-12-08 13:33:55)

Wörtliche Rückübersetzung der Esperanto-Übertragung ins Deutsche. Laŭvorta retraduko de la Esperanto-traduko en la germanan.

Traduko de la Germana poemo “Alter Schlossgarten” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-931-1868 (2013-11-07 12:34:59)

Vidu ankau: http: // www. zeit. de/ 1953/ 49/ ein-alter-schlosspark .

http://www.poezio.net/version?poem-id=931&version-id=1899,1868