1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Aflikto  Aflikto
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Konfuza kapharar’ dependas nun de mi. De la spegulo klar’, ho, kie restis ĝi?

Kun taŭza kapharar’ solece staras mi. De la spegulo klar’,^{2} ho, kie restis ĝi?

Traduko de la Germana poemo “Gram” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-11-18.

Arg-932-1875 (2013-11-18 23:02:33)

Traduko de la Germana poemo “Gram” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-11-13.

Arg-932-1871 (2013-11-14 18:27:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=1875,1871

2aŭ:

For de l’ spegulo klar’!

La prujn’, de kie ĝi?