1/1

Mu Du,  Mu Du,  Mu Du,

Jiāngnán Chūn Rigardo sur Nanjingon

Jiangnan Spring

tradukita de Manfred Retzlaff

tradukita de N. N. 72

Qiān lǐ yīng tí lù yìng

hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ

qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí

sì Duōshao lóu tái yān yǔ

zhōng.

Papava kamp’ en verdo

lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ra-

vas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ si-

tuas.

A thousand miles of oriole songs and red

among the green Of wine flags flapping along the shore and in

the hills Four hundred and eighty temples built by the

Southern Court And how many pagodas in the land of mist

and rain.

Sagao-riĉaj temploj kiel

or’ briletas jen en suna lu-

mo, kaj la tegmentoj altaj en

la for’ disfluas en vespera fu-

mo.

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-938-1880 (2013-11-22 19:14:52)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-938-1884 (2013-11-22 19:33:51)

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Anglan de N. N. 72.

Arg-938-1885 (2013-11-22 19:44:06)

Tiu ĉi laŭvorta Angligo de la poemo troviĝas en http: // www. mountainsongs. net/ poem_ .php? id= 839 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=1880,1884,1885