1/1

Mu Du,  Mu Du,
Jiāngnán Chūn  Rigardo sur Nanjingon

tradukita de Manfred Retzlaff

Qiān lǐ yīng tí lù yìng hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

Papava kamp’ en verdo lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ravas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ situas.

Sagao-riĉaj temploj kiel or’ briletas jen en suna lumo, kaj la tegmentoj altaj en la for’ disfluas en vespera fumo.

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-938-1880 (2013-11-22 19:14:52)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-938-1884 (2013-11-22 19:33:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=1880,1884