1/1

Mu Du,  Mu Du,

Jiangnan Spring Rigardo sur Nanjingon

tradukita de N. N. 72  tradukita de Manfred Retzlaff

A thousand miles of oriole songs and red among the green Of wine flags flapping along the shore and in the hills Four hundred and eighty temples built by the Southern Court And how many pagodas in the land of mist and rain.

Papava kamp’ en verdo lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ravas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ situas.

Sagao-riĉaj temploj kiel or’ briletas jen en suna lumo, kaj la tegmentoj altaj en la for’ disfluas en vespera fumo.

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Anglan de N. N. 72.

Arg-938-1885 (2013-11-22 19:44:06)

Tiu ĉi laŭvorta Angligo de la poemo troviĝas en http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-938-1884 (2013-11-22 19:33:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=1885,1884