1/1

William Blake,  William Blake,
The Sick Rose  La rozo malsana

tradukita de Pejno Simono

O Rose thou art sick. The invisible worm, That flies in the night In the howling storm:

Malsanas vi roz’! La larv’ kaŝĉeesta, alflugis dumnokte tra hurlo tempesta,

Has found out thy bed Of crimson joy: And his dark secret love Does thy life destroy. por lite vin trovi ruĝega pro ĝu’, kaj en am’ noktmistera jen via detru’.

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12).

Arg-974-1961 (2014-03-13 02:17:35)

Pri la poeto vidi la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ William_Blake .

Traduko de la Angla poemo “The Sick Rose” de William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-974-1962 (2014-03-13 02:12:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=974&version-id=,1961,1962