1/1

Tomas Tranströmer,  Tomas Tranströmer,
Svarta vykort  Nigraj Bildkartoj

tradukita de Pejno Simono

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

I.

Kalendar’ plenplena, estont’ vakua. Kablo zumas kanton sen lando hejma. Neĝas maren. Plumbas silento. Kaje ombroj baraktas.

II.

Vivomeze Morto colprenas homon. Forgesitas, vivo viviĝas plue. Sed kudrite kaŝe, atendas via vesto-kompleto.

Verkinto de tiu ĉi Sveda poemo estas Tomas Tranströmer (∗1931-04-15).

Arg-978-1971 (2014-03-14 11:32:14)

Pri la aŭtoro vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Tomas_TranstrГ�mer .

Traduko de la Sveda poemo “Svarta vykort” de Tomas Tranströmer (∗1931-04-15) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-978-1972 (2014-03-14 11:30:32)

http://www.poezio.net/version?poem-id=978&version-id=1971,1972