1/1

Edgar Yipsel Harburg,  Edgar Yipsel Harburg,
Trans ĉielarko  Somewhere over the Rainbow

tradukita de Pejno Simono

Ie - trans ĉielarko super ni, ŝvebas land’ onidira laŭ iu poezi’.

Somewhere over the rainbow, Way up high There’s a land that I dreamed of Once in a lullaby.

Ie - trans ĉielarko kisas sun’, revoj iam riskitaj iĝas por ni plenum’.

Somewhere over the rainbow, Skies are blue And the dreams that you dare to dream Really do come true.

Al stelo iam preĝos mi kaj noktaj nuboj tage tuj disiĝos, ĉagrenoj suĉbombonos for, jen super firstoj mia sor’, nu tion vi vidos.

Some day I’ll wish upon a star And wake up where the clouds are far behind me. Where troubles melt like lemon drops Away above the chimney tops That’s where you’ll find me.

Ie - trans ĉielarko cerule’ flugas arkon ĉielen, ve, kial mi, mi ne?

Somewhere over the rainbow, Blue birds fly Birds fly over the rainbow Why, then, oh, why can’t I?

If happy little bluebirds fly Beyond the rainbow Why, oh, why can’t I?

Traduko de la Angla poemo “Somewhere over the Rainbow” de Edgar Yipsel Harburg (civila nomo: Isidore Hochberg, ∗1896-04-08 – †1981-03-05) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-979-1976 (2014-03-14 17:22:16)

La teksto de tiu ĉi traduko troviĝas en http: // wayback. archive. org/ web/ 2005 130091250/ http: // ourworld. compuserve. com/ Homepages/ profcon/ e_cxiel. htm .

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas Edgar Yipsel Harburg (civila nomo: Isidore Hochberg, ∗1896-04-08 – †1981-03-05).

Arg-979-1975 (2014-03-14 17:04:48)

La  teksto  troviĝas  interalie  en

http: // artists. letssingit. com/ e-y-h rburg-lyrics-over-the-rainbow-2pp347l# axzz2vx8pOsV7 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=979&version-id=,1976,1975