1/1

Frank Hartmann,  Frank Hartmann,
aufwachen  vekiĝi

tradukita de Manfred Retzlaff

aufwachen vom Lärm  vekiĝi de l’ bruo

die vögel singen zwitschern und schwatzen durchs offene Fenster la birdoj kantas cviĉas kaj babilas tra la aperta fenestro

einschlafen wollen wieder erfolglos voli ekdormi ree sensukcese

das fenster schließen und doch nicht schlafen können la fenestron fermi kaj tamen ne povi ekdormi

feststellen  konstati

es ist der krach von innen der mich am weiterschlafen hindert ke estas la bruo interna kiu malhelpas min pludormi

es ruft brüllt und schreit potert und scheppert durch die offene Seele ĝi vokas bruas kaj krias pumpumas kaj tintas tra la malferma animo

zeit aufzustehen  tempo ekstari

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Frank Hartmann (∗1964-08-20).

Arg-981-1979 (2014-03-28 09:10:39)

Pri la autoro vidu la retejon http: // www. autor-frankhartmann. de/ vita/ vita. php . La poemo aperis en la germana revuo “Bild der Frau” (Bildo de l’ virino), n-ro 12/2014.

Traduko de la Germana poemo “aufwachen” de Frank Hartmann (∗1964-08-20) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-981-1980 (2014-03-28 09:10:48)

http://www.poezio.net/version?poem-id=981&version-id=,1979,1980