1/1

Eleanor Farjeon,

Morgenlicht leuchtet

tradukita de Jürgen Henkys

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Angla poemo “Morning has broken” de Eleanor Farjeon (∗1881-02-13 – †1965-06-05) en la Germanan de Jürgen Henkys (∗1929-11-06).

Arg-986-1988 (2014-07-17 15:05:56)

La teksto de la germanigo kaj la muziknotoj troviĝas en http: // www. tritonus. eu/ Chorsaetze/ Morgenlichtleuchtet. pdf . Pri la tradukinto vidu la reteon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ JГёrgen_Henkys . La teksto kun la muziknotoj troviĝas ankaŭ en la germana protestanta eklezia kantlibro, sub la numero 455. La kanto estas kantata laŭ la melodio de la gaela kristnaska kanto �Leanabh an àigh“ (infano de l’ ĝojo), kiun verkis ls skota verkistino Mary MacDonald (1789 - 1872). Vidu: http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Morning_Has_Broken respektive http: // gd. wikipedia. org/ wiki/ Solas_na_Greine .

http://www.poezio.net/version?poem-id=986&version-id=,1988