1/1

Mèng Hàorán,  Mèng Hàorán,
Shān guāng  Mountain glow

tradukita de N. N. 77

Xià rì nán tíng huái xīn dà

Shān guāng hū xī luò Chí yuè jiàn dōng shàng Sǎn fà chéng xī liáng Kāi xuān wò xián chǎng Hé fēng sòng xiāng qì Zhú lù dī qīng xiǎng Yù qǔ míng qín tán Hèn wú zhī yīn shǎng Gǎn cǐ huái gù rén Zhōng xiāo láo mèng xiǎng Mountain glow sudden west set Pond moon gradually east up Loose hair enjoy evening cool Open window lie idle spacious Lotus wind carry scent air Banboo dew drip clear sound Wish fetch sound qin pluck Regret not perceive sound appreciate Feel this think of old friend Whole night labour dream think

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mèng Hàorán (∗689 – †740).

Arg-995-2006 (2014-04-21 20:01:57)

La ĉina-lingva teksto de tiu ĉi poemo troveblas sub http: // www. chinese-poems. com/ m6. html . Tie estas indikita ankaŭ laŭvorta kaj laŭsenca angligoj. Pri la aŭtoro vidu la vikipediejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Meng_Haoran .

Traduko de la ĉina poemo “Shān guāng” de Mèng Hàorán (∗689 – †740) en la Anglan de N. N. 77.

Arg-995-2009 (2014-04-20 00:34:46)

Tiu ĉi laŭvorta angligo troviĝas en http: // www. chinese-poems. com/ m6. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=995&version-id=,2006,2009